Byliny

Byliny są roślinami zielnymi, wieloletnimi, zimującymi w gruncie i wyrastającymi ponownie każdego roku. Ich pędy nadziemne, po wydaniu kwiatów i nasion, zwykle zasychają, natomiast żywe pozostają organy podziemne (korzenie, kłącza lub rozłogi).

Wśród bylin mamy zarówno niskie (tzw.skalniaki, okrywowe), jak i wysokie, sięgające do 2m okazy.
Wybór bylin jest olbrzymi i są one zróżnicowane co do wymagań gleby, stanowiska i temperatury. Dzięki temu możemy dobrać rośliny do każdego ogrodu. Nawet jeśli będą to miejsca o ekstremalnych warunkach — intensywnie nasłonecznione, bardzo suche i jałowe, albo silnie zacienione i podmokłe.

U nas Państwo możecie kupić i sadzić byliny przez cały okres wegetacyjny. Przez cały sezon systematycznie otrzymujemy dostawy bylin kwitnących, atrakcyjnych w różnych porach roku.
Byliny mają różnorodne zastosowanie od ogrodów skalnych, wodnych, wśród wrzosów i różaneczników lub coraz bardziej modnych i powszechnych ogrodach na dachach.

W ofercie Roślinarium znajdziecie Państwo byliny, czyli kwiaty wieloletnie, które są przeznaczone do miejsc słonecznych np. rudbekie, jeżówki, ostróżki, miejsc zaciemnianych tj. funkie, paprocie, żurawki, dąbrówki, brunnery, bodziszki, liliowce oraz na skalniaki rojniki, rozchodniki, floksy szydlaste i wiele innych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą.

Trawy ozdobne
Wrzosowate