Kwiaty rabatowe

Kiedy za oknem powoli budzi się wiosna, wiele osób zaczyna sadzić rośliny pięknie prezentujące się zarówno na rabatach w ogrodzie, jak i na tarasie, balkonie czy parapecie okiennym – w donicach bądź skrzyniach. Uniwersalnym wyborem są zawsze czerwone kwiaty rabatowe takie jak np. supertunie. Oprócz tego, że swoim pięknym kolorem ożywiają przestrzeń ogrodową, to jeszcze roznoszą wokół charakterystyczny zapach.

Pierwsze gatunki można sadzić już marcu, a nadają się do tego niewrażliwe na przymrozki bratki. Gdy temperatura jest już bardziej stabilna, jako kolejne warto wziąć pod uwagę stokrotki, niezapominajki i jaskry. Z kolei gdy miną już przymrozki, czyli zazwyczaj w maju, przychodzi kolei na wybór letnich czerwonych kwiatów rabatowych.

Poza pelargoniami, surfiniami, petuniami, ipomeami, begoniami, niecierpkami i innymi oferujemy jeszcze wiele innych roślin. W zależności od tego, jakich Państwo szukają dla siebie – zwisających, stojących, z kwiatostanami dużymi i drobnymi czy o różnym kształcie i kolorze ulistnienia – pomożemy je dobrać. Zachęcamy do stworzenia własnych kompozycji!

Wrzosowate
Pnącza